ESKO kultuurinõukogu valimised oktoobris

Project Info

Project Description

Sügisel saab praeguse kultuurinõukogu 3 tööaastat täis ja seadus ütleb, et vaja teha uued valikud.

Valimised toimuvad 16.-18. oktoobril 2020.

Valimised toimuvad posti teel.

Sinu kui valija ülesanne on olla aktiivne valimiste perioodil. Selleks saadame sulle postiga vastavasisulise info ja materjalid, mille saad täita ja tagasi saata ette makstud ümbrikus. Kindlasti leiad infot kandidaatide kohta ka siitsamast kodulehelt.

NB! Selleks, et valimistel osaleda, pead sa olema kindel, et oled enda ja oma alaealised lapsed registreerinud eestisoomlaste rahvusnimekirja. Kui sa ei tea, kas oled juba kirjas, saada kiri küsimusega aadressile: avaldus@eestisoomlane.ee

Registreeri ennast eestisoomlaste rahvusnimekirja SIIN

Eestisoomlaste Kultuuriomavalitsuse kultuurinõukokku kandideerida ja selle 21 inimesest koosneva esindajate kogu valimistel osaleda saavad ainult rahvusnimekirja kantud isikud. Soome rahvusvähemuse huve keele ja kultuuri säilitamisel saab kaitsta ainult Kultuuriomavalitsus.

Vähemusrahvuse kultuuriautonoomia seaduse mõtteks on vähemusrahvusse kuuluvate isikute õigus moodustada kultuuriomavalitsusi neile põhiseadusega antud kultuurialaste õiguste teostamiseks.

Kultuuriautonoomia taotlemise aluseks on vähemusrahvuse rahvusnimekiri. Valimiste õnnestumiseks on vaja vähemalt 3000 inimese avaldust.

Kultuurinõukogu on kultuuriomavalitsuse kõrgeim organ. Aga ESKO tegemistes saab kaasa lüüa ka kuhugi ametlikult kuulumata. Vaata meie kodulehel ringi ja kui miski sind kõnetab, võta ühendust! Kui sul on mõni idee, mida ESKO võiks sinu abiga teostada, siis anna samuti märku.

Valimiste ettevalmistusest

Valimiskomisjon koos kõigi liikmetega on leitud ja töö käib piirkondlikes seltsides selle nimel, et rahvusnimekiri üle vaadata – kes on alles ja kes läinud. Selle töö esimene verstapost on juba märtsi lõpus. Rahvusnimekirja “taas”-koostamine on aluseks valimiste toimumisele. Lisaks on ometi huvitav teada, palju meid siis õige on – just neid, kes ennast ingerisoomlasteks peavad.

Lisaks loomulikult eestis elavad soomesoomlased. Kuna seaduse järgi on valimistel osalemiseks vaja olla Eesti kodanik, siis on eestimaistel soomlastel vaja veel hooga tulla, kuna kodakondsus on täna vähestel.

Selleks teevad tööd inimesed maakondlikes eestisoomlaste seltsides ja oleme loonud võimalused siin kodulehel.

Oleme tihedas kontaktis Kultuuriministeeriumiga, et kõik sujuvalt ja õigeaegselt toimuks.

Oleme ühendatud!

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...