Viljandimaa Ingeri-Soome Kultuuriselts

Seltsi uudised

2.-4. novembril 2018 toimus laululaager Toosikannu Puhkekeskuses.

Laululaager Toosikannu Puhkekeskuses

 

Head naaberkoorid, Olustvere Lehola, Suure-Jaani Ilmatar ja Võhma Leelo, võtsid nõuks korraldada laululaagri, et üheskoos laulupeo laule õppida.

Meie suureks rõõmuks kutsuti ka Sävel osalema. Etteteatamise aeg jäi väheke napiks ning kõigil kahjuks ei olnud oma tööde ja tegemiste kõrvalt võimalik osaleda.
Kuid meie (Valeri, Maie, Liilia ja Hellen) alustasime oma reisi 2. novembri õhtul kell kuus Olustverest, kust ühine reisibuss meid sihtkohta sõidutas.
Õhtu algas väikese kehakinnitusega. Seejärel tervitas osalejaid Lehola koorijuht Agnes Kurg. Laulsime hääled lahti ja tegime vahvaid harjutusi, mis head kehale ja meelele! Avalauluks lauldi “Mu isamaa, mu õnn ja rõõm”. Seejärel läksid häälerühmad eraldi laulma. Naishääli jäi juhendama Agnes Kurg ja meeshääli Riina Mankin ning Mait Reimann.
Laulud on kõik seekord “parajad pähklid”!
Alustasime “Emakeelelauluga”, seejärel “Ära mind lahti lase” ja “Kannel”. Ühiselt oli laulmine lihtsam ja omandamine kergem, sest teised koorid olid juba sügisest peale neid laule õppinud! Laulsime poole kümneni õhtul. Seejärel suur saunaõhtu, mis venis pikalt üle südaöö, sest “saunatajaid” oli palju.

Teine päev algas kell 9 hommikusöögi ja väikese jalutuskäiguga ümber puhkekeskuse. Tagasi jõudes oli rõõm kohtuda meie kaaslauljatega Sävelist (Heljo, Tiina, Vaike, Ellu, Aime, Mahti, Tiina, Silvi ja Valdis), kes samuti tulid lauluõpetusest osa saama.
Proovid läksid käima täies hoos ning päeva jooksul võeti läbi segakooride lauludest “Kannel”, “Emakeelelaul”, “Ära mind lahti lase” ja ühendkoorilauludest “Kuulajale” ja “Igaviku tuules”.
Kell 13 lõuna- ja puhkepaus ning seejärel algas ühislaulmine.
Alustuseks tervitasime lauluga “Tuljak” Toosikannu Puhkekeskuse töötajaid! Kooslaulmisel kõlas “Emakeelelaul” ja “Igaviku tuules”. Fonoga laulsime laulu “Ära mind lahti lase”. Laulu “Ilus oled isamaa” esituse ajal olid Säveli lauljad kuulaja rollis, sest teised koorid olid selle juba varem selgeks õppinud.
Üheskoos oli väga tore laulda ja lauludki said selgemaks!
Õhtul toimus kooride ühine peoõhtu, kus maja oli täis muusikat ja tantsu, nalja ja naeru. Korraldati vahva viktoriin, kus vastamiseks läks vaja head naljasoont, nutikust, loogikat ja teadmisi. Pidu kestis hiliste õhtutundideni.

Kolmas päev algas, nagu ikka, hommikusöögi-, häälte lahtilaulmise ning meelte ergutusega! Seejärel meeste ja naiste eraldi laulmine. Kordasime eelmistel päevadel õpitut ja uue lauluna laulsime läbi “Isamaale”. Varsti ühinesid meiega mehed ning oligi aeg laululaagrit lõpetama asuda. Koorijuhid tänasid kõiki lauljaid toreda ja viljaka koostöö eest. Lõpetuseks laulsime “Ta lendab mesipuu poole”.
Kell sai 12.00 ja aeg oli koduteele asuda.
Mällu on aga talletunud üks hea ja armas mälestus!

Tekst: Hellen Klein (koorilaulja)

PIKKUJOULU 2018

15. detsembril saabus meie kauaoodatud PIKKUJOULU.

Nagu alati toimus see meie enda seltsimajas.
Sävel koor laulis esmaettekandes “Emakeele laulu” ja jõululaule nii eesti kui soome keeles. Väikeses kooseisus tantsis ka tantsurühm Kielo.
Suureks üllatuseks oli Kait Luukka, kes koos Elmar Liitmaaga esitas kolm kaunist pala.
Ei puudunud meie peolt ka traditsioonilised külalised: Pange poisid, Valli laululapsed ja Jõuluvana.
Tantsu tuli keerutama ka memmede tantsurühm Tilder, pannes vaatajategi jala kõpsuma.
Kontserdile järgnes kohvilaud soolaste suupistete ja magusate saiadega.
Oli tore ja meeleolukas pidu.
Tänusõnad kuuluvad Vallile, Valerile ja Elviirale, kelleta meil sellist pidu poleks.
Täname ka fotograaf Liiat, kes jäädvustas meie kontserdi fotodele.

Tekst:  Mahti Vahtra (koorilaulja)

JAANI KIRIKU MISSA 2018

23. detsembril osalesime advendiaja 4. pühapäeval Viljandi Jaani kiriku missal lauldes kirikulistele 3 laulu: “Sinuin tykösi”, “Herra”, Prantsuse jõululaul ja “Taas joulut”. Kuigi jumalateenistustel pole tavaks esinejatele plaksutada, oli seekord teisiti: meie esinemine meeldis nii kirikuõpetaja Marko Tiitusele kui ka kõigile teistele ja meid tänati aplausiga. Nii mõnigi meist (need, kes ristitud erinevates kogudustes) osalesid ka armulaual. Missa lõppedes saime osa kohvilauast kiriku keldrisaalis.

Tekst: Heli Tamme (koorilaulja)

XXVII LAULUPIDU “MINU ARM”

Meil on suur soov osaleda laulupeol, mille sünnist saab seekord 150 aastat. Hooaja algusest alates oleme hoolega õppinud XXVII laulupeoks kirjutatud ja valitud sega- ja ühendkooride laule. Teinud proove koos Põhja-Viljandimaa kooridega, osalenud Viljandimaa ühisproovis, mille viis läbi mentor Elo Üleoja. Laulud on keerulised ja rasked.

19. jaanuaril on esimene ettelaulmine Karksi-Nuia kultuurikeskuses.

Tekst: Heli Tamme (koorilaulja)

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...