Uudis

09
sept.

Ingeri päeva tähistamine üle Eesti

5. oktoober on ingerisoomlaste rahvuspüha, mida tähistatakse ka Eestis. Kohalikes ingerisoome seltsides toimub selle päeva paiku ingerisoome kultuuripärandit tutvustav programm: tantsitakse rahvatantse, mängitakse pillilugusid, vesteldakse ingeri murdes.

Ingeri päeva tähistamisele on teretulnud nii kohalik ingerisoome kogukond ja nende järeltulijad kui ka kõik teised (rahva)kultuurihuvilised. Üritused on tasuta ja sobivad kogu perele. Vaata kaardilt ja loetelust, kus ja mis täpselt toimub ning tule tähista koos meiega!

TALLINN: Teisipäeval, 3. oktoobril kl 13.00 soomekeelne jumalateenistus ja sellele järgnev teelaud koos vestlusringiga. Aadressil: Pärnu mnt 8, 5. korrus (uksekell nr 6).

PAIDE: Neljapäeval, 5. oktoobril kl 11.00 fotonäituse “Ingerisoomlaste armsad asjad” avamine. Aadressil: Paide keskraamatukogu, Lai 33, Paide.

TARTU: Neljapäeval, 5. oktoobril kl 17.00 ämmäin kammari (teeõhtu külaliste ja ingerisoome memmedega), kl 18.00 väike pärimuskontsert ja lõpetuseks ühistantsud. Aadressil: Veski 35, Tartu, Ingeri majas

PÄRNU: Laupäeval, 7. oktoobril kl 15.00 Ingeri päeva ja Pärnu ingerisoomlaste seltsi sünnipäeva pidu kontserdi ja koogiga. Aadressil: Nooruse Maja, Roheline 1b, Pärnu

JÕHVI: Pühapäeval, 8. oktoobril kl 13.00 ingeri päeva kontsert Ida-Virumaa ingerisoomlaste seltsi lauljate ja külalistega. Peale kontserti vestlused ja teelaud. Aadressil: Sompa 5b, Jõhvi (Ingeri maja Jõhvis)

VILJANDI: Esmaspäeval, 16. oktoobril kell 19.00 pidu koos kohaliku Ingeri-Soome seltsiga. Aadressil: Pikk 4, Viljandi

You are donating to : Valimised

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...