Uudis

10
apr.

“Unustatud rahvaste jälgedes” ETV2-s

ETV2 veebikeskkonas saab jälgida kammerkoor Collegium Musicale muusikarännakut läänemeresoome rahvaste, teiste seas ingerisoomlaste, vadjalaste ja isurite asualadele:

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale ja soome-ugri rahvastega koostööd edendav organisatsioon Fenno Ugria käisid külas isuritel, vadjalastel, vepslastel, karjalastel, ingerisoomlastel ning liivlastel, et laulda Veljo Tormise loodud kooritsüklit “Unustatud rahvad”.

Retke läänemeresoome rahvaste asualadele tegi kaasa ja salvestas ERR-i võttegrupp. Telesaade sellest jõudis ETV2 ekraanile pühapäeval, 29. märtsil kell 13:10. Saade sisaldab ülevaadet kahest viimasest reisist. Saate “Unustatud rahvaste jälgedes” režissöör on Erle Veber ja operaator Meelis Kadastik, toimetaja Ruth Alaküla.

Saade on nähtav ETV2 veebikeskkonnas.

Kuueosaline kooritsükkel on loodud aastail 1970-1989 ning selle aluseks on läänemeresoome rahva runod. Tsükli moodustavad: “Liivlaste pärandus”, “Vadja pulmalaulud”, “Isuri eepos”, “Ingerimaa õhtud”, “Vepsa rajad” ja “Karjala saatus”.

Collegium Musicale kontserdisari “Unustatud rahvaste radadel” valmis EV100 kingitusena meie väiksematele hõimurahvastele. Sarja eesmärk on tutvustada helilooja Veljo Tormise loomingut ja Eesti koorilaulukultuuri ning toetada meie paljukannatanud hõimlasi oma kultuuri hoidmisel.

You are donating to : Valimised

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...