EIL tegevus

1

Kultuurialane tegevus. Selle tegevuse raames korraldatakse alates 1991.aastast Eesti ingerisoomlaste laulu- ja tantsupidusid.
Meie taidluskollektiivid on osalenud nii Eesti üldlaulupidudel, kui kohaliku tähtsusega üritustel. On käidud esinemas sõsarorganisatsioonide juures Ingerimaal, Karjalas, Soomes ja Rootsis. Kokku tegutseb 15 laulukoori, tantsurühma, ansamblit ja folkloorirühma.

2

Keeleõpe. Igal aastal korraldatakse soomekeele kursuseid nii Soome ümberasujatele kui ka seltside liikmetele keskmiselt 20 õpperühmas. Koostöös Soome Tööministeeriumiga on korraldatud iga teine aasta ka soome keele õpetajatele täiendkoolitust.

3

Ajaleht Inkeri väljaandmine. Ajalehte on regulaarselt välja antud alates 1993.aasta augustikuust. Lehes kajastatakse ingerisoomlaste tegemisi, seltside ja liidu tegevust. Avaldatakse inimeste mälestusi, uudiseid Ingerimaalt ja Karjalast jne. Ajaleht on oluline meie kultuuri ja keele säilitamise ja arendamise tugisammas.

4

Rahvapärimuse ja elulugude kogumine. Rahvapärimuse ja elulugude kogumine on väga oluline tegevus oma rahva kultuuri
ja kommete säilitamisel. Koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga koolitati selleks tegevuseks igast seltsist inimesed, kes oleksid võimelised sellega tegelema. Kogutud materjalid töödeldakse ja
arhiveeritakse Eesti Kirjandusmuuseumis kui ka Liidu arhiivis.

5

Saapaheitevõistluste korraldamine. Saapaheide on soome rahvuslik spordiala, mis on viimasel aastakümnel levinud üle Euroopa, sealhulgas ka Eestisse ja meie tegijate initsiatiivil ka Ingerimaale. Sellel spordialal on Eestis korraldatud igal aastal väga erineva kategooriaga võistlusi alates sõpruskohtumistest ja
lõpetades maailmameistrivõistlustega.

6

Koostöö Eesti ja Soome riigiorganite ning sõsarorganisatsioonidega Ingerimaal, Karjalas, Soomes ja mujal maailmas.

7

Muu tegevus. Koostöös Soome Tööministeeriumiga toimub Soome ümberasujate nõustamine ja keeletestide korraldamine.
Antakse informatsiooni töökohtade hankimisel Soomes, pensioni ja kodakondsusküsimustes.
Liit on Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasustuste Liidu, Eesti Regionaal- ja Vähemuskeelte Liidu ja Välissoomlaste Parlamendi liige.

www.inkeri.ee

You are donating to : Valimised

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...