Järvamaa Ingerisoomlaste Kultuuriselts

Inimesed

TEODOR SINKKONEN

on seltsi asutajaliige ja ta valiti juhatuse esimeheks 1989. Tema kaudu tekkis meil side Soome Orimattila kirikuõpetaja Martti Kauppineniga. Esmase külastuse ajal T. Sinkkonen pakkus majutust omas kodus. Kui seltsiliikmetel tekkis leerikooli ja lasteristimise soov, siis pidas T. Sinkkonen läbirääkimisi M. Kauppineniga ja asi sai teoks. 22.01.1993 seisis 22 leerilist Paide Püha Risti Kiriku altari ees, nende hulgas ka Teodor oma abikaasa Malle ja noorema poja Mattiga. Ingeri Liit on autasustanud Teodorit 1999. aastal medaliga.

VALERI SULEPOV-NIKKOLO

valiti seltsi esimeheks 12.12.1991. Tema juhtimise ajal korraldas selts liikmete leerikooli, laste- ja lastelaste ristimise ja seltsi lipu õnnistamise. 1994 Valeri abiellus Kirsti Nikkolaga ja hakkas kandma abikaasa perekonnanime. Noore mehena hakkas Valeri Soomes tööl kaima ja loobus seltsi juhtimisest.

HERTA PREEMA

valiti seltsi juhatuse esimeheks 1996 ja juhib seltsi kindlakäeliselt käesoleva ajani. Meil on väga vedanud kuna saime seltsi etteotsa sõbraliku, toimeka ja aktiivse inimese. Ta on hea organiseerija ja projektide kirjutaja. Oleme alati rahalist toetust saanud suuremate ettevõtmiste tarbeks, olgu see siis laulu- ja tantsupidu, hõimupäev või mõni reis. Herta tegeles mitmel korral saapaviske võistluste organiseerimisega Türil. Herta on valitud Ingerisoomlaste Liidu juhatuse liikmeks. Kõik see nõuab suurt pühendumust ja ta saab suurepäraselt hakkama. Lisaks laulab ta seltsi lauluansamblis. Hertale on kahel korral omistatud Ingerisoomlaste Liidu medal – 2001 ja 2004.

ELVIIRA ORUMAA

on valitud juhatuse aseesimeheks 2000, enne seda oli ta seltsi revident. Teda on valitud Ingeri Liidu revisjonikomisjoni liikmeks. Elviira lööb kaasa seltsi lauluansamblis. On asjalik, tasakaalukas ja sõbralik inimene. 2011 õmbles ta pooltele seltsi lauljatele-tantsijatele rahvariided. 2017 valiti Elviira soome vähemusrahvuse kultuurinõukogusse. Teda on autasustatud Ingerisoomlaste Liidu medaliga 2011.

ELINA KINGISEPP

on seltsi asutajaliige, seltsi juhatuse liige, sekretär ja peab kroonikaraamatut. 1997 tegi ta suure töö vormistades seltsi liikmete dokumendid toetuse saamiseks Saksamaalt ja viimasel ajal tegeles sama probleemiga toetuse saamiseks Venemaalt. Seltsi 20. aastapäevaks koostas raamatu „Minu rahvakild“, mis käsitleb seltsi tegevust ja seltsi liikmete meenutusi. Elina laulab lauluansamblis, tantsib rahvatantsurühmas ja on igati aktiivne. On valitud soome vähemusrahvuse kultuurinõukogusse ja on autasustatud Ingerisoomlaste Liidu medaliga kahel korral – 2000 ja 2015.

KATRIN MUUSIKUS

oli seltsi asutajaliige ja seltsi revident. Tema innukal eestvedamisel alustas tegevust meie rahvatantsurühm „Katrilli“. Katri pidas seda väga oluliseks ja vaatamata halvenevale tervisele oli juhendajaks viimse võimaluseni. Ta leidis Venjoen kihelkonna rahvariiete näidised ja nende näidiste järgi õmmeldigi meie rahvariided 2011 Keilas toimuva laulu- ja tantsupeoks. Kahjuks Katri tervis halvenes ja te ei saanudki näha meid tantsimas. Ta võis meid vaadata kõrgelt pilvepiirilt. Katri on autasustatud Ingerisoomlaste Liidu medaliga 2005. a. Aitäh Sulle Katri!

ANNELI KABONEN

on seltsi asutajaliige ja juhendab seltsi lauluansamblit selle algusest alates. Kuna Anneli käis tööl ja sai meie juhendamisega tegeleda ainult vabal ajal, siis õppisime laule tema kodus. Viimased aastad käime harjutamas Paide Muusika- ja Teatrimajas. Anneli on autasustatud Ingerisoomlaste Liidu tänukirjaga 2008.

IRJA KABONEN

on seltsi asutajaliige, juhendab seltsi rahvatantsurühma alates 2011, tantsib ise ka rühmas ja laulab lauluansamblis. Irja tantsib juba pikemat aega Paide Teatri- ja Muusikamajas tantsurühmas „Kägara“. Meil on vedanud, et oleme saanud mõlemad õed seltsielu edendama ja nad leiavad selleks aega oma töö kõrvalt. Irja on autasustatud Ingerisoomlaste Liidu tänukirjaga 2011. a.

ENE TAPPO

liitus meie seltsiga 2000 ja on sellest ajast alates nii meie reiside korraldaja kui ka giid. Ta on kajastanud meie tegevust INKERI lehes. Ta osales Ingerisoomlaste Liidu soome keele koolitustel ja õpetas soome keelt seltsi liikmetele, kes soovisid soome elama või töötama minna. Ene tantsib meie rahvatantsurühmas. Ta töötab Järvamaa Keskraamatukogus ja tänu talle oleme saanud kasutada tasuta raamatukogu ruume koosolekute läbiviimiseks. Ene on autasustatud Ingerisoomlaste Liidu tänukirjaga 2004.

VALENTINA AID

on valitud seltsi revidendiks alates 2011 ja hoiab valvsalt silma peal rahaasjadel. Tantsib seltsi rahvatantsurühmas ja on lisaks veel võimlemas ja tantsimas Paide Eakate päevakeskuses. Valentina on autasustatud Ingerisoomlaste Liidu tänukirjaga 2014. a.

VIOLETTE HALJAND ja TAMARA GALUSTJAN

on mõlemad meie seltsi fotograafid ja jäädvustavad hoolega seltsi tegevust. Nende tegevuse tulemusel oleme saanud seltsi fotoalbumisse ja ka endile fotosid sündmustest. Mõlemad tantsivad tantsurühmas ja on alati osalejad tantsu- ja laulupidudel. Mõlemaid on autasustatud Ingerisoomlaste Liidu tänukirjaga Violette 2006 ja Tamara 2018.

AILI HANSUMÄE

liitus meie seltsiga 2010. Ta laulab seltsi lauluansamblis ja tantsib rahvatantsurühmas. Ta õmbles pooltele tantsijatele-lauljatele rahvariided, lisaks kõigile tanud ja vöötaskud. Ta suur käsitöömeister: õmbleb, koob, tikib, lisaks käib Türi Kultuurimajas laulmas ja tantsimas.

You are donating to : Valimised

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...