Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriselts

Seltsi tegevus

Mais

Aprillis

Veebruaris


Vaatamata segastele aegadele on meil rõõm nentida, et viimastel aastatel on Pärnu ingersioomlaste seltsielu hoopis hoogu juurde saanud. Oleme rõõmsad, et meiega on liitunud meie vanemate liikmete lapsed, nende lapsed ja nende lapselapsedki, muidugi ka lihtsalt uued liikmed.  Aina tihedamini on meie üritustel kaasa löönud meie liikmete pereliikmeid ja ka vahvad sõbrad Eesti teistest ingeri seltsidest. Sellel vastlapäeval liitusid meiega Viljandi seltsi liikmed.

Me oleme ikka au sees  hoidnud rahvakalendri tähepäevade ühist tähistamist – meie omakultuuri väärtustamist. Selle kõrval peame oluliseks sooje suhteid ja ühiseid tegevusi ka meie hõimurahvastega. Vastastikku rikastav koostöö on sidunud meid soome-ugri hõimuköögi edendajast udmurditari Ljudmila Ruukeliga, kes oli sel üritusel meie erikülaline ja juhendas pelmeenide küpsetamise töötuba.

Sellel aastal sõitsime 26. veebruaril seltsi rahvaga Vastlapäeva pidama linnast väljas Kihlepassse, kus tegutseb Eassalu-Neitsi külaselts. Meie võõrustajaks oli üks külaseltsi eestvedajaid – taime- ja rahvatark Mercedes Merimaa. Mercedes ootas meid sellel hommikul külaseltsi majas soojaks köetud saali ja sooja pandud pitsaaahjuga.

Päikeseline ilm oli lume sulatanud jääks ning planeeritud liulaskmisest ja saanisõidust tuli olude sunnil loobuda. Liug sai seekord tehtud Tarzani rajal. Milline jõud ja vägi on neljakümnel hingel  üheskoos – lootuses, rõõmus ja usus. Kelguvõistlused toimusid seltsimaja saalis papptaldrikukel-kudel, kus lapsed lapsed näitasid üles tõelist osavust. 

Enne ühise laua taha istumist küpsetasime ise Mercedese juhendamisel pizzat, igaüks valis pitsakatte vastavalt oma maitsele. Taigna valmistasid tüdrukud hommikul kohapeal ja Mercedese arvates oli algatajatel hea käsi, sest tainas tuli väga hea.

Ljudmila Ruukeli pelmeenide valmistamise töötoast said osa võtta kõik soovijad. Sööjatele oli üllatuseks liha-seene-kala ning kõrvitsa-porgandi-kohupiima täidisega pelmeenid. Pelmeenide valmimise ja pitsa küpsetamise ajal oli lastel aega saalis mängida ja võistelda.

Aega oli jutustada, tutvuda majas olevate töötubade võimaluste ja näitustega. Oli hetki lihtsalt olla ja nautida olemist, ahjusoojust, päikesepaistet, maitsvaid küpsetisi ning rõõmu tunda toredatest ja soojadest inimestest.

Kohtume pääsiäisel!

Luuleõhtu

19. veebruaril toimus Ingerisoomlaste seltsimajas „Luule Laterna luuleklubi“ poolt muusikaliste vahepaladega luuleõhtu pealkirjaga „Lumeliialiad lõputus juulis “.

Luuleõhtu oli pühendatud luuletajate Juhan Smuul, Leili Andre, Paul-Eerik Rummo ja Liisi Ojamaa sünnipäevadele. Meeleoluka ilusa kava esitasid Ahti Raudberg, Marina Kopajev, Jaak Känd. Ja ei saa ütlemata jätta – esitused oli väga heal tasemel ja kuulata vägagi nauditavad.

Luulekava oli koostatud teemadel meri, kevad, tunded jne. Ukulele ansamblil „Ukerdajad“ kahjuks  esineda ei õnnestunud, kuid muusikaliste vahepaladega ilmestas õhtut Anita Luik klaveril ning Jaak Känd pakkus vahepaladena kuulata „Papa“ kontsertesinemiste lindistusi, kus „Papa“ esitas oma viisistatud regivärsse.

Peale luulekava ettekandmist esitasid esinejad valiku ka oma luuleloomingust.

Esinemiste vaheajal nauditi ühiselt vaimutoidule vahelduseks kohvi ja maitsvaid suupisteid.

Külalisesinejana esines ingeri juurtega Tiina Saar, kes naerutas publikut oma humoorikate luuletustega. Ma usun, et me kuuleme temast veel.

Õhtu kujunes meeleolukaks ja toredaks elamuseks nii esinejatele kui kuulajatele.

 

You are donating to : Valimised

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...