Eesti Ingerisoomlaste Liit

Eesti Ingerisoomlaste Liit on Eestis tegutsevate ingerisoomlaste seltside ja teiste ühingute vabatahtlik ühendus.

Liit esindab liikmesseltse ning koordineerib nende vahelist koostööd.
Liidu büroo asub Tartu Ingeri Majas – Veski 35.

Liitu kuulub 10 ingerisoomlaste seltsi Tartus, Tallinnas, Jõhvis (Ida-Virumaa), Rakveres, Haapsalus (Läänemaa), Pärnus, Viljandis, Narvas, Võrus ning Paides (Järvamaa).

Ingerisoomlaste seltsidel on majad peale Tartut ka Viljandis ning Pärnus ja Jõhvis. Rakveres ja Narvas on seltsi kasutuses mitmetoaline korter. Tallinna seltsi kollektiivid kasutavad Soome koguduse ruume, Võrus aga kasutatakse koosviibimisteks elumaja keldriruumi.

Liidu kõrgeimaks organiks on liikmesseltside esindajate üldkoosolek, mis koguneb üks kord aastas aastakonverentsile. Üldkoosolekute vahelisel ajal juhib Liidu tegevust kümneliikmeline juhatus (varem volikogu), kuhu kuulub üks esindaja igast liikmeseltsist. Juhatuse esimeheks valiti 2013. aasta septembris Anatoli Schultz (Tartu selts). Juhatus koguneb regulaarselt, vajadusel ka igakuiselt.

2022. aasta seisuga kuulub Liidu juhatusse 9 liiget, igast seltsist üks liige (välja arvatud Võru selts): Tartust Merje Malkki, Lääne-Eestist Hilma Tervonen, Narvast Helle Kuldsepp, Järvamaalt Herta Preema (liidu esinaise KT), Tallinnast Vladimir Vari, Rakverest Valeri Vaselenko, Jõhvist Paul Muttanen, Pärnust Hillar Talvik, Viljandist Valeri Luukka. 

Ingerisoomlaste seltside tegevus põhineb regulaarsetele kokkusaamistele ning erinevate tähtpäevade tähistamisele: sõbrapäeva, emadepäeva, Ingeri päeva (Ingeri nimepäev 5.10.), Soome iseseisvuspäeva ning jõule tähistatakse pea igas seltsis. Veel tegutseb seltsides mitmeid käsitöö-, tantsu- ja laulukollektiive. Liidu ülesanded on seltside omadest veel laiemad.

EIL tegevus ulatub laulupidude korraldamisest soome keele õpetamise ning saapaheitevõistlusteni. Teabetalitust korraldab liit oma soomekeelse ajalehe “Inkeri” ning kahekeelse kodulehekülje kujul. Samuti rahvapärimuse ja elulugude kogumine kuulub liidu tegevusalasse.

EIL on Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasustuste Liidu, Eesti Regionaal- ja Vähemuskeelte Liidu, Soome Seltsi (Suomi-Seura) ning Välissoomlaste Parlamendi (Ulkosuomalaisparlamentti USP) liige.

  •  

Ingeri Majas tegutsevad

    • Vanurite Tähtvere päevakeskus

You are donating to : Valimised

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...