ESKO Kultuurinõukogu valimised

Project Info

Project Description

Valimised

Eestisoomlaste Kultuuriomavalitsuse kultuurinõukogu valimiste tulemused 2023

VALIMISTE INFOLEHT 2023

Eestisoome vähemusrahvus on valinud oma esindusvormiks Eestisoomlaste Kultuuriomavalitsuse – ESKO, kes kaitseb soome vähemusrahvuste huve keele ja kultuuri säilitamisel. Kultuuriomavalitsuse kõrgeim organ on Kultuurinõukogu, mille 21 liiget valitakse iga kolme aasta tagant uuesti, nii ka tänavu sügisel. Anna valimistel kindlasti oma hääl või kandideeri lausa ise – tule tagasi juurte juurde!

Valimised toimuvad 6.-8. oktoobril 2023

Valimised toimuvad posti teel

Hääletamine

Valimistel saavad hääle anda täisealised isikud, kes on kantud rahvusnimekirja. Selleks saadame sulle rahvastikusregistri järgsele aadressile (või elukoha järgsele aadressile, kui oled selle meile teatanud) postiga kandidaatide info ja hääletussedeli, mille saad täita ja tagasi saata “makstud vastus” ümbrikus postitades selle hiljemalt 2. oktoobril 2023.

Valijate nimekirjaga on võimalik tutvuda alates 6. augustist 2023 pöördudes valimiste peakomitee poole. Igal valijate nimekirja kantud isikul on õigus oma nime kustutamiseks valijate nimekirjast hiljemalt kaks nädalat enne valimiste esimest päeva. Valija võib kontrollida enda kohta valijate nimekirja kantud andmete õigsust ja vigade leidmise korral esitada taotluse parandusteks.

Valimiste peakomitee ja kontakt:

1. Kristi Liiv (esinaine), tel 53584565, e-post valimised@eestisoomlane.ee
2. Ija Talja (sekretär)
3. Triinu Soikmets (ESKO SA esindaja)
4. Leili Hansman
5. Kaja Schultz
6. Leili Soovere (asendusliige)
7. Herta Preema (asendusliige)

Rahvusnimekiri

2023. aasta valimistel saab osaleda, kui oled rahvusnimekirja registreerunud enne 9. juulit 2023. Peale seda on ikka mõtet registeeruda, sest siis saad kogukonna ametlikuks liikmeks ja osaleda valimistel edaspidi. Et kultuur püsiks, saad soovi korral rahvusnimekirja kanda ka oma alaealised lapsed.

Registreeri ennast eestisoomlaste rahvusnimekirja SIIN. Kui sa ei tea, kas oled juba kirjas, saada kiri küsimusega aadressile: avaldus@eestisoomlane.ee

Rahvusnimekiri on vajalik, et kultuuriautonoomia taotlemiseks – nimelt tegutseb Eestisoomlaste Kultuuriomavalitsus vähemusrahvuse kultuuriautonoomia seaduse alusel. Seaduse mõtteks on vähemusrahvusse kuuluvate isikute õigus moodustada kultuuriomavalitsusi neile põhiseadusega antud kultuurialaste õiguste teostamiseks.

ESKO tegemistes saab kaasa lüüa ka kuhugi ametlikult kuulumata. Vaata meie kodulehel ja Facebookis ringi ja kui miski sind kõnetab, võta ühendust! Ehk on sul mõni idee, mida ESKO võiks sinu abiga teostada?

 

You are donating to : Valimised

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...