ESKO Kultuurinõukogu valimistest

Project Info

Project Description

Valimised

Eestisoome vähemusrahvus on valinud oma esindusvormiks Eestisoomlaste Kultuuriomavalitsuse – ESKO. Kultuuriomavalitsuse kõrgeim organ on Kultuurinõukogu, mille tööaeg on 3 aastat.

Kultuurinõukokku kandideerida ja selle 21 inimesest koosneva esindajate kogu valimistel osaleda saavad ainult rahvusnimekirja kantud isikud. Soome rahvusvähemuse huve keele ja kultuuri säilitamisel saab kaitsta ainult Kultuuriomavalitsus. Oma kandidatuuri saad esitada mõne eestisoome seltsi liikmena või ka üksikkandidaadina hiljemalt 2 kuud enne valimiste toimumist.

Vähemusrahvuse kultuuriautonoomia seaduse mõtteks on vähemusrahvusse kuuluvate isikute õigus moodustada kultuuriomavalitsusi neile põhiseadusega antud kultuurialaste õiguste teostamiseks.

Kultuuriautonoomia taotlemise aluseks on vähemusrahvuse rahvusnimekiri. Valimiste õnnestumiseks on vaja vähemalt 3000 inimese avaldust.

Valimised toimuvad jälle aastal 2023

Valimised toimuvad posti teel

Sinu kui valija ülesanne on olla aktiivne valimiste perioodil. Selleks saadame sulle postiga vastavasisulise info ja materjalid, mille saad täita ja tagasi saata ette makstud ümbrikus. Kindlasti leiad infot kandidaatide kohta ka siitsamast kodulehelt.

NB! Selleks, et valimistel osaleda, pead sa olema kindel, et oled enda ja oma alaealised lapsed registreerinud eestisoomlaste rahvusnimekirja. Kui sa ei tea, kas oled juba kirjas, saada kiri küsimusega aadressile: avaldus@eestisoomlane.ee

Registreeri ennast eestisoomlaste rahvusnimekirja SIIN

ESKO tegemistes saab kaasa lüüa ka kuhugi ametlikult kuulumata. Vaata meie kodulehel ringi ja kui miski sind kõnetab, võta ühendust! Ehk on sul mõni idee, mida ESKO võiks sinu abiga teostada?

You are donating to : Valimised

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...